Neohodnotené

Kontrastné kartičky - Art Cards - Black and White

Skladom
Kód: WG109
Značka: Wee Gallery
€13,80
Kategória: Pre bábätká

Veľké kontrastné kartónové kartičky s čiernobielym motívom zvieratiek pre rozvoj dieťatka.V balení je 6 ks kartičiek s motívom: tučniak, veľryba, lemur, tchor, panda a zebra.

Art Cards značky Wee Gallery sú jedinečným produktom svojho druhu pre dobrý rozvoj vizuálneho vnímania detí, spoznávanie prvých tvarov a to v kontraste len dvoch farieb, bielej a čiernej. Zrak je najmenej vyvinutý zmysel po narodení. Prvé 3 týždne vidí skôr len obrysy predmetov, ktoré kontrastujú s pozadím. Aj schopnosť zamerať sa na predmet oboma očami a fixovať ho sa vyvíja až počas nasledujúcich šiestich mesiacov a v polroku dieťatka dosahuje zraková ostrosť len asi päť percent ostrosti dospelého človeka. Výrazný kontrast bielej a čiernej farby im však pomáha koncentrovať sa a rozoznať tak tvary a vzory, čím sa ďalej stimuluje ich vizuálne vnímanie. Taktiež časté opakujúce sa vzory pomáhajú upútať a udržať ich pozornosť.

Bábätkám vložte kartičky do postieľky cca 20-30cm od hlavičky a nechajte ich nerušene pozorovať, batoľatá si ich už radi chytia aj do rúčky a sami preskúmajú a starším detičkám môžu slúžiť ako takzvané flash-cards pri učení prvých pojmov, nielen v materinskom jazyku. 

Kartičky majú originálny dizajn, motívy sú ručne predkreslené a vytlačené na pevný matný kartón a majú zaoblený tvar. Zabalené sú v krabičke v rovnakom dizajne samotných kartičiek.

Vhodné od narodenia - pod dohľadom dospelej osoby, od 6 mesiacov +

Materiál: kartón

Veľkosť kartičiek: 12,7 x 17,8 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: